Luther sezon 3 (2014)

Detektyw Luther nie ma lekko. Jego żona nie żyje, ledwo zdążył oczyścić się z zarzutów, a na horyzoncie kolejne kłopoty. Zobaczcie recenzję 3-go sezonu.

Wydawałoby się, że po tym jak w pierwszym sezonie zginęła ukochana detektywa, Luther załamie się i odejdzie ze służby. Oskarżony o zbrodnię, musiał odzyskiwać zaufanie swoich współpracowników. Kiedy stanął na nogi, okazało się, że czyhają na niego kolejne problemy. To przykre, że niektórzy ludzie dla kariery zrobią wszystko, są nawet gotowi do kopania dołków pod tymi, którzy wcześniej im pomogli.

Erin Gray przeniosła się do innego działu i natychmiast zaczęła węszyć nie tu gdzie trzeba. Wielce szlachetna pani detektyw postawiła sobie za punkt honoru, żeby znaleźć haka na swojego byłego zwierzchnika. Z pomocą George’a Starka stara się zebrać materiały dowodowe, które pogrążyłyby Luther’a. Miałyby one wykazać, że Luther źle prowadzi śledztwa, wymusza na świadkach zeznania niekoniecznie zgodne z prawdą i niekoniecznie metodami, których powinien używać.

W swoje gierki kobieta wciąga Justina, który współpracuje z Lutherem na tyle blisko, by mógł na niego donosić i być wiarygodnym świadkiem. Justin natomiast mimo swej szlachetnej postawy prezentowanej przez wszystkie sezony, jest też wierny swojemu szefowi i trudność sprawia mu donoszenie na niego.

Tymczasem Luther musi stawić czoła kolejnym mordercom, a stawka jest naprawdę wysoka. Do mieszkań włamuje się mężczyzna, który zabija kobiety i przebiera je w taki sposób by ofiary wyglądały podobnie. Kolejnym zaś frustratem jest mąż, który pragnie zemsty po śmierci żony. Czy Luther zdoła ich powstrzymać? Pozostawiam to dla Was.

Kolejny sezon serialu i kolejne emocje. Na szczęście twórcy trzymają poziom, warto obejrzeć trzeci sezon, a również czwarty zapowiada się równie dobrze. Co prawda aktorzy niemal wciąż ci sami, ale to nie przeszkadza, bo możemy na ekranie obserwować jak ich postacie się zmieniają, a aktorzy jeszcze bardziej angażują się w swoją pracę.

A wy lubicie seriale kryminalne czy raczej od nich stronicie?

Zdjęcie: Alekinoplus.pl