Kulturalna polecajka wrzesień 2018

Pogoda ostatnio bywa naprawdę kapryśna. Jesień rozpycha się łokciami, a lato nie chce jej ustąpić. Wielki powrót do szkoły już za młodszą częścią czytelników, a na jesienny rozruch kulturalna polecajka wrzesień 2018.

Dotychczas kulturalna polecajka pojawiała się na początku miesiąca, a teraz zmieniamy nieco zasadę, dlatego znów tak długo musieliście czekać na post z tej serii. Mam nadzieję, że się nie gniewacie. Przesyłam wam porcję kultury w pigułce 🙂

Co na My i Kulturze

Lubię sprawdzać, co Wam się najbardziej podobało. Czasem zaskakujecie mnie ilością wejść w posty, po których spodziewam się mniejszej oglądalności, a jednak te tematy Wam się podobają. To naprawdę miłe. Przede wszystkim wielką radością jest dla mnie wplatanie w recenzje postów typowo lifestylowych. Chyba zacznę to robić częściej 🙂 No dobrze, ale do rzeczy.

Najchętniej czytanym postem była recenzja książki Poza rytmem. Ta historia naprawdę mnie urzekła. Dwójka samotnych ludzi znalazła wspólną drogę w muzyce, a że ja muzykę kocham, to jak mogłabym nie pokochać tej książki.

Bardzo, ale to bardzo się cieszę, że niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się post dotyczący konsekwencji płynących z picia energetyków. Najbardziej przeraża mnie fakt, że te napoje są normalnie i legalnie reklamowane w ciągu dnia, sprzedawane nawet małym dzieciom. Nie rozumiem jak tak można. Kofeina i tauryna zawarte w tych napojach w dużo większych ilościach niż w zwykłej kawie, są bardzo szkodliwe dla mózgu, systemu nerwowego. O tym się nie mówi, tylko czesze się kasę na ludziach, którzy w pogoni za sukcesem sięgają po te środki coraz częściej. Uwierzcie, nie warto.

Cieszy mnie i smuci zarazem dosłownie ogrom wejść w post dotyczący przemocy w szkole. Byłam jej ofiarą, chociaż na szczęście u mnie wszystko dobrze się skończyło. Wiem jednak, że są też tacy, dla których skutki przemocy są tragiczne 🙁

Co u Was

Uwielbiam polecać Wam posty innych blogerów. Same perełeczki blogosfery i to nie zawsze tej znanej i obleganej. A powiem Wam, że odkryć kilka mam.

Na początek bardzo, ale to bardzo i z całego serduszka polecam Wam blog Asi Ceplin www.joannaceplin.pl. Jeśli rozwijacie swój biznes online, chcecie dowiedzieć się jak zamienić przybyszów w klientów, jak prowadzić facebooka, instagrama, jak komunikować się z potencjalnym nabywcą Waszych produktów czy usług, koniecznie uczcie się od Asi 🙂

Znacie OpowiadAnke? Jeśli nie, to koniecznie nadróbcie. Jej wpis o szacunku dla nauczycieli, który po latach urósł, bo zrozumiała jak wielka jest to odpowiedzialność… No właśnie, jak myślicie, jak to jest teraz z autorytetem nauczyciela?

O, wiecie co, przypomniał mi się przy okazji jeden filmik z kanału Na Kocią Łapę. Co prawda jest to film sprzed roku, ale to nie zmienia faktu, że nadal jest bardzo aktualny. Wygląda na to, że w wielu miejscach w Polsce, chociaż nikt pewnie głośno się do tego nie przyzna, szkoła jest dla uczniów piekłem. Dajcie znać w komentarzach jak traktują Was w szkole (jeśli nadal do niej chodzicie) lub jakie macie wspomnienia z nią związane.

Dorzucę jeszcze coś o autentyczności. Tu z kolei podrzucam Wam filmik na YT z kanału Karoliny Chmielowiec znanej jako Siostra Polka. Czy przez to, że bloger/youtuber/influencer wrzuca do sieci tylko to, co emanuje dobrą energią i pozytywnymi emocjami, sprawia, że jest kłamcą? Czy taka osoba nie ma prawa do słabszego dnia, do łez, smutku i zmartwień? Jak myślicie czy osoba znana w sieci powinna pokazywać w internecie także swoje gorsze momenty?

Książki, muzyka i filmy

Nie za bardzo wierzę w życie poza Ziemią. Statki kosmiczne, ufo i inne tego typu rzeczy nigdy mnie nie interesowały, a wręcz uważałam je za bajki. Dałam się jednak namówić na seans filmu Nowy początek i przyznam, że był interesujący. Także Was zainteresował ten tytuł, dlatego zachęcam tych, którzy nie oglądali 🙂

Serialowy hit to oczywiście Ostre przedmioty, naprawdę rozwalający czachę serial na podstawie książki. Nadopiekuńczość to wcale nie jest dobra cecha, a wręcz przeciwnie, może nawet zagrażać czyjemuś zdrowiu.

Moim książkowym hitem okazała się powieść Agaty Przybyłek pt. „W promieniach szczęścia„. Choć temat trudny, ujęty lekko acz poruszająco. Polecam gorąco. Moja przygoda z twórczością tej pisarki dopiero się zaczyna 🙂

Muzyka, to jak zawsze moja miłość, dlatego idealnie moim zdaniem na jesień będzie polecenie Wam kanału na YouTube Alex Rain Bird Music. Zasłuchuje się i zachwycam.

A co ciekawego Wy mi polecicie na najbliższy czas? 🙂