Kulturalna polecajka kwiecień 2018

Święta, święta i po świętach, czas wrócić do pracy, a tej w tym miesiącu przede mną naprawdę dużo. Tymczasem podsyłam wam zestawienie kulturalna polecajka kwiecień 2018. Co ciekawego piszczy w kulturze?

W marcu starałam się śledzić blogosferę, żeby móc polecić Wam naprawdę fajne perełki do poczytania. Muszę przyznać, że marzec to był owocny czas. Licze na to, że kolejne miesiące będą równie dobre, a może nawet lepsze.

Wpadłam na post u Pewnej Mamy, która poleca 8 najlepszych bajek dla dzieci. Jeśli macie już pociechy, koniecznie zajrzyjcie 🙂 Przyznam z ręką na sercu, że kojarz jedynie Psi Patrol, ale wierz na słowo, że wskazane bajki niosą za sobą wartość edukacyjną i nie tylko. Ważne, by kontrolować, co i jak długo dziecko ogląda. Zbyt duża ilość bodźców to niezbyt dobry stan.

Ostatnio najwyraźniej ciągnie mnie do tematów parentingowych, ponieważ u Dziewczyny od Pisania ukazał się piękny post na temat miłości, jaką żywimy do dzieci. Można być czasem zmęczonym, zirytowanym, złym, ale to nie zmienia faktu, że rodzicem jesteśmy zawsze i dzieci kochamy bezwarunkowo.

No dobrze, żeby nie było, że tylko gadam o dzieciach to koniecznie zajrzyjcie do Aliny z Design Your Life. Alina podrzuca kilka bardzo przydatnych sposobów na to jak uporządkować facebooka i dzięki temu poświęcać czas na lepsze przyjemności niż scrollowanie nieinteresujących nas postów.

Co jeszcze piszczy w Internetach? Wiecie co, studiowałam pedagogikę, sporo czytałam, ale czegoś takiego nie widziałam nigdy. Ręce, cycki i szczęka opadają. Nawet brzuchy po wielkanocnym jedzonku ciągną w dół po czymś takim. Pierwszy raz spotkałam się ze stwierdzeniem, że autyzm jest chorobą metaboliczną. Każdy, kto głosi takie herezje powinien stanąć przed sądem. Zobaczcie, co za bzdur TUTAJ.

Tymczasem My i kultura kwitnie dzięki Wam. Poważnie! Marzec to miesiąc przełomowy dla statystyk, które wystrzeliły w górę jak pączki na drzewach. Ach, gdyby kwiecień był jeszcze lepszy, to moje serce niezmiernie by się radowało. Każde odwiedziny, każda nowa odsłona, każdy komentarz to rzeczy ważne, bez których tworzenie nie miałoby sensu.

Dużym zainteresowaniem z Waszej strony cieszyła się recenzja serialu Dark. Jeśli go nie widzieliście, to nadrabiajcie koniecznie. Ciężko po tym serialu znaleźć coś równie esencjonalnego.

Co ponadto czeka na mnie w kwietniu? Już wkrótce zdradzę wam, jak całkowici zmieniłam, a właściwi nadal zmieniam moje życie. Trzymajcie kciuki. Bo to naprawdę ogromne przedsięwzięcie 🙂

Zdjęcie: Pixabay na Pexels.com